Noclegi Poronin - Skalne Podhale
Poronin pokoje

Termy - Bukowina Tatrzańska

Około 5 minut samochodem od naszego obiektu do Term Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej!

 

TERMY BUKOVINA - 20 basenów termalnych o temperaturze wody 28 - 36°C, otwarte przez cały rok, bez względu na pogodę.


pokoje podhale

Polana - Głodówka

Około 7 minut samochodem od naszego obiektu do Polany Głodówka!

 

Polana Głodówka jest znana w całej Polsce jako idealny punkt widokowy na tatrzańskie szczyty - stąd rozciąga się przepiękny widok na 76-cio kilometrową panoramę Tatr.

 

Na polanie znajduje się wybudowane na początku lat trzydziestych Schronisko ZHP "Głodówka", z którego okien lub tarasów można podziwiać niepowtarzalny widok na Tatry.


noclegi w Poroninie

Termy - Białka Tatrzańska

Około 10 minut samochodem od naszego obiektu do Term Bania w Białce Tatrzańskiej.

 

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C, charakteryzującą się korzystnym stopniem mineralizacji, czyli zawierającą między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.
 


nocleg Poronin

Morskie Oko - Jezioro w Tatrach

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do parkingu "Palenica Białczańska".

 

Z tamtąd ostatni etap do Morskiego Oka, można pokonać pieszo albo dorożką (około 9 km).


pokoje podhale

Wiktorówki / Rusinowa Polana

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do parkingu "Palenica Białczańska".

 

Z tamtąd można spokojnie w 50 minut (około 3 km) pokonać pieszo trasę przez Rusinową Polanę do Sanktuarium na Wiktorówkach.

 

Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Matki Bożej Jaworzyńskiej – Sanktuarium na Wiktorówkach w Tatrach Wysokich. Znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Rusinowej Polany na wysokości około 1200 m n.p.m. Bezpośrednio przy nim przebiega szlak turystyczny oznaczony kolorem niebieskim z Zazadniej na Rusinową Polanę.


podhale noclegi

Termy - Gorący Potok

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do Term "Gorący Potok" w Szaflarach!

 

Termy Gorący Potok to kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalna, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

 


podhale pokoje

Termy Podhalańskie

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do Term Podhalańskich w Szaflarach!


Termy Podhalańskie posiadają cztery baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Warto podkreślić, że woda która wypełnia nasze niecki basenowe ma najlepszą mineralizację wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych na Podhalu. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38oC.


Poronin noclegi

KOLEJ LINOWA NA KASPROWY WIERCH

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do Kuźnic - gdzie znajduję się Dolna Stacja Kolei Linowej na Kasprowy Wierch.

 

Samochód trzeba zostawić na parkingu przed Kuźnicami - do samej Stacji trzeba dojść pieszo lub podjechać Bus/Taxi (około 2 km).

 

Najlepiej trasę pokonać przez miejscowość Murzasichle / Cyrhla / Zakopane (Droga Oswalda Balzera), dzięki temu możemy ominąć korki na Zakopiance, a przy okazji zaoszczędzić swój wolny czas!

 

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, przejazd trwa kilkanaście minut - wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby!


Poronin noclegi

Gubałówka / Kolej Linowo - Terenowa

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do Dolnej Stacji Gubałówka.

 

Plac pod Gubałówką stanowi przedłużenie Krupówek, prowadzi do niego nowo wybudowane przejście podziemne pod ulicą Kościeliską. Plac to przede wszystkim wielkie targowisko, gdzie kupić można wszystko od kożuchów i butów po owoce i kwiaty, a przede wszystkim regionalne wyroby z drewna, owcze skóry oraz prawdziwe góralskie oscypki i bundz.


noclegi w Poroninie

AQUAPARK ZAKOPANE

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do Aquaparku w Zakopanem!

 

Aquapark w Zakopanem oferuje swoim gościom liczne atrakcje. Dla fanów pływania przygotowano dwa baseny rekreacyjno - pływackie: wewnętrzny powierzchni 384,5 m2 i długości 25 m z wodą o temperaturze 28,5oC z trzema torami pływackimi (które można wynająć po wcześniejszej rezerwacji) oraz z biczami wodnymi w części rekreacyjnej, basen ma głębokośc 13 - 150 cm.


Noclegi w Poroninie

Skocznie Narciarskie

Około 15 minut samochodem od naszego obiektu do Wielkiej Krokwi w Zakopanem!

 

Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza to największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120. Położona na północnym stoku góry Krokiew u zbiegu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego, jest jednym z najpiekniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.


Poronin

Krupówki - Centrum Zakopanego

Około 20 minut od naszego obiektu do Centrum Zakopanego!

 

Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących sie wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek.


Podhale noclegi

Przełom Białki

Około 20 minut samochodem od naszego obiektu do Przełomu Białki pod Krempachami!

 

Przełom Białki pod Krempachami jest to Rezerwat Przyrody, na ktorego terenie znajduje się Jaskinia Obłazowa, gdzie znaleziono m.in. najstarszy na świecie bumerang z ciosu mamuta.

 

Nad Przełomem Białki kręcono "Janosika".


pokoje gościnne poronin

Muzeum Tatrzańskie Zakopane

Około 20 minut samochodem od naszego obiektu do jednego z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce.

 

W 1888 roku grono przyjaciół i sympatyków dra Tytusa Chałubińskiego utworzyło Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego, które doprowadziło jeszcze w tym samym roku do otwarcia pierwszej ekspozycji.

 

Siedzibą nowo powstałego muzeum stał się dom Jana Krzeptowskiego przy Krupówkach, mniej więcej tam, gdzie dziś znajduje się siedziba Banku Przemysłowo-Handlowego. Pierwszym kustoszem Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego był sekretarz Komisji Klimatycznej, nauczyciel Władysław Roszek.


noclegi Poronin

Zakopiański Park Miejski

Około 20 minut samochodem od naszego obiektu do Zakopiańskiego Parku Miejskiego!

 

W strefie wypoczynku czynnego urządzono korty tenisowe dla dorosłych i minikorty dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, dwa place zabaw oraz bowl do uprawiania skatingu.

 

W strefie kultury powstała muszla koncertowa z zapleczem i widownią, ustawiono gabloty przystosowane do wystaw plenerowych, odnowiono Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” mieszczące się w budynku w stylu zakopiańskim, a także dostosowano plac do organizacji imprez plenerowych.


noclegi w górach

Dolina Kościeliska / Chochołowska

Około 35 minut samochodem od naszego obiektu do Doliny Chochołowskiej oraz Doliny Kościeliskiej!

 

Dolina Chochołowska – najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr  Zachodnich. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Jest doliną walną.


Dolina Kościeliska – dolina walna, tj. sięgająca od podnóża Tatr do ich głównego grzbietu – grani głównej Tatr.
Znajduje się w Tatrach Zachodnich. Ma około 9 km długości, obwód ok. 27 km, a powierzchnię około 35 km².